Будівельна амністія: як легалізувати самобуд в 2019

Теми блогу
Будівельна амністія: як легалізувати самобуд в 2019
07.05.2019

Будівельна амністія: як легалізувати самобуд в 2019.

Дана стаття буде корисною всім власникам приватних будинків, дач котеджів та інших споруд, які будувалися без оформлення дозволів на будівництво, а так само тим хто хоче оформити документи на право власності або, простіше кажучи, легалізувати самобуд.
Для початку трохи про те що таке "дозвільна документація" (далі РД) і "право власності" в будівництві:

Право власності підтверджує що у даної будівлі є конкретний власник або власники, щоб уникнути махінацій. Тобто ситуації коли ви після покупки будинку виявляєте що його вже купили інші люди, а кінці горе-продавця пішли в воду, виключені.

РД - це комплекс документів, які є обов'язковими при проведенні ремонтно-будівельних робіт. Вони описують технічні характеристики споруди, виключаючи будь-яку шкоду, яку може завдати неграмотне проектування і бездарне будівництво будинків. Зведення ризиків такого роду до нуля є однією з найголовніших наших завдань як у будівельній компанії і генерального підрядника. Будівництво споруд будь-якого призначення і величини не позбавлене складнощів, клопоту і великої відповідальності, тому дозволу так важливі і потрібні.

До складу дозвільної документації зазвичай входять:

 • зміни щодо доступного до застосування наділу землі, технічні умови на підключення будинку до комунікацій
 • містобудівний план ділянки
 • рішення технічного обстеження будівлі
 • дозвіл на будівництво
 • дозвіл на введення в експлуатацію

строительная амнистия, легализация самостроев, получение разрешительной документации на строительтсво
У квітні 2018 року президентом був підписаний закон, який дає можливість оформити документи на право власності власників будівель без дозвільної документації.

А в січні 2019 року було внесено зміни до порядку техобследованія і прийняття в експлуатацію самобудів, що дозволило спростити процедуру отримання РД.Тепер легалізувати свій приватний будинок стало набагато простіше і доступніше, але хоч як крути цей процес все так же трудомісткий і вимагає певних знань. Наша компанія "Профі Строй" надає ряд послуг для отримання дозвільної документації на будівництво. Так само у нас можна замовити проект приватного будинку, дачі, котеджу, їх ремонт або будівництво під ключ.
Будинки й споруди підпадають під будівельну амністію:

 • житлові приватні будинки, дачі, котеджі загальною площею не більше 300 кв.м.
 • дачні споруди господарського призначення загальною площею до 300 кв.м.
 • сільськогосподарські склади, ферми, інші будівлі і споруди.

Що б застосувати амністію до самобудовою, споруда повинна відповідати цільовим призначенням, а так само пройти техобследованіе. Винятком є ​​гаражі, побудовані на прибудинковій території багатоповерхівки і самі багатоповерхові будівлі.

Вони під амністію не підпадають.строительная амнистия, легализация самостроев, получение разрешительной документации на строительтствоЯкі документи потрібні для легалізації самобуду:

 • власник повинен написати заяву про прийняття об'єкта в експлуатацію. У разі якщо власників кілька, вони повинні документ підписати.
 • копію паспорта власника
 • техпаспорт з відміткою про проведення техобследованія (завірена копія) та звіт про проведення техобследованія
 • декларація про готовність об'єкта до експлуатації
 • завірені копії документів, які засвідчують право власності земельної ділянки, де розташований самобуд

Важливо зауважити що будівельна амністія є безстроковою, а штрафів для самобудів, які будуть легалізовані за процедурою будівельної амністії виключені.

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ
КОНСУЛЬТАЦІЮ ФАХІВЦЯ
error
error
Встановіть більш свіжу версію браузера!