Отримати дозвіл на перепланування квартири

Теми блогу
Отримати дозвіл на перепланування квартири
13.01.2020

Перепланування - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, спрямованих на зміну характеристик нерухомості вже після того, як будинок побудований і зданий.

Простіше кажучи, будь-які зміни, які не відповідатимуть технічним паспортом об'єкта, але так само не зачіпають несучі конструкції і не виходять за існуючі габарити - вважається переплануванням квартири.
Якщо ви вирішили розширити кухню, прибрати перегородку між ванною і туалетом, збільшили квартиру за рахунок лоджії - все це перепланування. Але, якщо це не стосується несучих стін.

Враховуйте перед переплануванням основні параметри своєї нерухомості:

 • Загальна площа - це площа всіх житлових і нежитлових приміщень квартири плюс площі балконів і лоджій з використанням знижувальних коефіцієнтів;
 • Житлова площа - це сума всіх площ житлових кімнат в квартирі;
 • Корисна площа, її ще називають опалювальною площею - це загальна площа квартири без урахування лоджій, балконів і терас.

Якщо ви налаштовані будь-що-будь все-таки зробити перепланування, слід відповідально поставитися до даної ідеї. Зверніть увагу на такі пункти:

 1. Створення проекту. Навіть найпростіша перепланування, може стати проблемою. Тому, ми рекомендуємо звернутися до професіоналів. В Профістрой ви можете замовити індивідуальний проект квартири.
 2. Особисте спостереження. Щоб будівельники зробили ремонт у відповідність з проектом, потрібно, щоб архітектор контролював етапи робіт;
 3. Подання декларації про початок перепланування. Звертатися потрібно в ДАБІ з проектом перепланування. Там реєструється документ про початок будівельних робіт;
 4. Технічний паспорт. В даному випадку на квартиру приїжджає інженер БТІ і по результату стверджує новий техпаспорт;
 5. Необхідно звернутися в Центр надання адміністративних послуг із заявою «Про закінчення ремонтних робіт і очікування комісії» (складається в довільній формі). Дозвільний орган зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію, якщо все зроблено відповідно до проекту перепланування, і видати висновок про відповідність проекту;
 6. Отримання нового права власності. У нотаріуса або державного реєстратора вносять новий техпаспорт з висновком (довідкою) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Яке Вас чекає «покарання» за незаконне перепланування?
«Законодавством встановлено відповідальність за« неузаконена будівництво », а саме ст.150 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення якої тягне для громадян попередження або накладення штрафу в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) І попередження. А для посадових осіб передбачено накладення штрафу в сумі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 51-113 гривень) ».

Які роботи не вимагають дозволу?

 • Розширення житлових приміщень за рахунок нежитлових і навпаки;
 • Об'єднання санвузлів;
 • Демонтаж вбудованих комор;
 • Монтаж перегородок;
 • Об'єднання кухні і житлової кімнати (в квартирах без газу);
 • Об'єднання кухні і лоджії, житлової кімнати і лоджії без демонтажу підвіконного блоку.

Не знаєте з чого починати і що потрібно в першу чергу робити?

Звертайтеся в Профі Строй і ми Вам зможемо допомогти в цьому питанні.
До зустрічі!

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ
КОНСУЛЬТАЦІЮ ФАХІВЦЯ
error
error
Встановіть більш свіжу версію браузера!