Перевести нежитлове приміщення в житлове

Теми блогу
Перевести нежитлове приміщення в житлове
27.12.2019

Основним призначенням житлового фонду можна вважати постійне або тимчасове проживання громадян, а також експлуатацію в якості службового приміщення або гуртожитку. Нежитловий нерухомістю вважається та, яка не входить до житлового фонду.

Житлове приміщення - опалювальне приміщення, розташоване в наземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
Нежитлове приміщення - приміщення в житловому будинку, що не належать до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.

У нас ви можете замовити ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ РЕМОНТ КВАРТИРИ ПІД КЛЮЧ ПРОФІ СТРОЙ

Є два варіанти, як перевести нежитлове приміщення, в житлове

 1.     На підставі рішення органу місцевого самоврядування;
 2. За допомогою проведення реконструкції. Для проведення реконструкції необхідно буде оформити весь комплект документів.

Які умови та обмеження переведення нежитлового приміщення в житлове?

 1. З нежитлового приміщення в житлове - не допускається, якщо таке приміщення не відповідає встановленим вимогам або відсутня можливість забезпечити відповідність такого приміщення встановленим вимогам або якщо право власності на таке приміщення обтяжене правами яких-небудь осіб.
 2. Всі несучі конструкції житлових приміщень, як в приватних будинках, так і в багатоквартирних комплексах, повинні відповідати експлуатаційного стану, без деформированности і наявності тріщин, які знижують їх несучі по навантаженнях функції.
 3. У житловому приміщенні всі комунікації повинні бути облаштовані таким чином, щоб не виникало ризику для травмування мешканців будинку або квартири, як всередині, так і біля прилеглої до цього приміщення території.
 4. У житловому приміщенні повинні бути присутніми інженерні комунікації: електрика, система опалення, вентиляція (в багатоквартирних будинках - відведення каналізаційних вод і газопостачання). За законодавством дозволяється не мати в житловому приміщенні одно- або двоповерхового будинку централізованого водопроводу та газопостачання.
 5. Житлові приміщення повинні бути захищені від витоків води побутового використання спеціальними пристроями. Також не допускається проникнення талої або дощової води в приміщення, призначені для житла.

Висновок квартири з нежитлового фонду в житловий власник починає, подавши заяву до місцевого центру адміністративних послуг. Обов'язкова умова - вказати, що переклад здійснюється з визначенням функціонального призначення.

Разом із заявою потрібно мати так же документи:

 1. Копія повідомлення. (Про намір змінити цільове призначення квартири і, якщо потрібно, провести реконструкцію під житло)
 2. Копія паспорта власника приміщення
 3. Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, якщо заявник - фізична особа-підприємець.
 4. Нотаріально завірену копію свідоцтва про право власності на об'єкт перекладу.
 5. Копію технічного паспорта приміщення, завірену власником.
 6. У разі поведінки перепланування - її проект, завірений ліцензованим проектантом. Проектна документація повинна включати план поверху, на якому розташований об'єкт і поверховий план будинку.
 7. Фотографії приміщень квартири. Фотофіксація дозволить схвалити переведення житлової квартири і визначити - потрібна реконструкція приміщення або для повернення житлового статусу з нього можна прибрати офісні меблі і завезти житлової гарнітур.

Наша компанія знає, як вирішити всі ці моменти. Звертайтеся!

Ми знаходимося за адресою: Херсон. Ярослава Мудрого 11

Або звертайтеся за номером 095 391 88 85 Валерій.

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ
КОНСУЛЬТАЦІЮ ФАХІВЦЯ
error
error
Встановіть більш свіжу версію браузера!